Studenti středních odborných škol za podpory konzultantů hledají řešení energetických problémů v provozu partnerské organizace. Například místní firmy, úřadu či neziskové organizace.

Klientem se v prvním kole stala prodejna a jídelna, zabývající se alternativními směry stravování v Hradci Králové Bazalka. Pracovníci SEVERu společně s majitelkou firmy zpracovali zadání v audiovizuální formě, které promítají studentům na vzájemném setkání.

Na projektu pracuje v prvním kole 6 středních odborných škol: Lesnická akademie Trutnov, OA a Hotelová škola Turnov, Střední odborná škola veřejnoprávní a sociální Stěžery, VOŠ a SOŠ Nový Bydžov, Střední odborná škola elektrotechnická a strojní a střední odborné učiliště Pardubice, SOŠ a SOU Hradební Hradec Králové.

První fáze projektu vyvrcholí prezentací letos v dubnu. Všechny školy tam představí firmě Bazalka, jak řešit energetické problémy. Firma se pak rozhodne, jaká opatření z toho uvede do života.

Druhé kolo mezinárodního projektu už je nastartováno a v Horním Maršově k němu proběhla koordinační schůzka. Na ní byl projednán harmonogram a organizace letošní činnosti. Středisko Sever oslovilo ke spolupráci čtyři základní školy na Trutnovsku: ZŠ Horní Maršov, ZŠ Žacléř, ZŠ Strž Dvůr Králové a ZŠ Úpice - Lány. Projekt je podpořen Evropskou komisí.