Motoristům to přinese několik zásadních novinek. Především se jedná o uzavření dvou stran náměstí pro dopravu. Jedná se o ty, kde stojí Regina a lékárna. Do náměstí se bude vjíždět pouze ulicí J. Hory, Palackého ulice bude jednosměrná. Z náměstí se bude vyjíždět nově kolem městského úřadu do Švehlovy ulice na kruhový objezd.

Změní se také možnosti parkování v centru. Úpravy souvisí nejen s plánovanou rekonstrukcí náměstí, ale také s pokračováním stavebních prací na bývalé Regině, kde vzniká nové sídlo Základní umělecké školy. Po náměstí se tak budou pohybovat nákladní auta i stavební stroje. Zastávka městské hromadné dopravy byla přemístěna do Rooseveltově ulice, k bývalé zvláštní škole.

Pro mnoho lidí je dnešní zahájení dopravních změn překvapením. Termín totiž město oznámilo pouze jediným dokumentem na úřední desce, termín nebyl zveřejněn ani na webových stránkách města, ani v novinách radnice. Přitom informace o přestěhování autobusové zastávky, která také souvisí se změnami dopravy, zveřejnilo město s dostatečným předstihem.