Kovovýroba v Žacléři se minimálně ztrojnásobí. Kvůli tomu vznikne ještě letos nová tovární hala o velikosti 1000 metrů čtverečních. Společnost už začíná nabírat nové zaměstnance.

„Pro město je to velká věc. Jednak díky navýšení počtu pracovních míst, což je zejména u nás v příhraničí hodně důležité a nedochází k tomu často. Za druhé je to i dobrá reklama pro město. Köster v loňském roce slavil 30 let existence a pod vedením Michala Schuberta se firma opravdu vypracovala,“ uvedl starosta Žacléře Aleš Vaníček.

Nádražní budova a železniční trať v Žacléři patří od roku 2023 pražské společnosti TMŽ.
Plán na šlapací drezíny na železnici v Žacléři ztroskotal. Rýsuje se náhrada

V areálu společnosti nyní probíhá demolice, během jara chce firma zahájit výstavbu nové výrobní haly.

„V letošním roce se rovněž plánuje úprava skladu, příjezdu k hale a rekonstrukce půdních prostor, kde by na ploše 640 metrů čtverečních mělo vzniknout nové sociální zázemí pro zaměstnance. Po dokončení dojde k propojení celého areálu a zlepšení toku materiálu napříč celou firmou. Na podzim letošního roku je naplánovaná instalace nové technologie a od ledna 2025 spuštění sériové výroby,“ řekl Michal Schubert, jednatel firmy Köster CZ.

V Žacléři momentálně pracuje 30 zaměstnanců, do roku 2028 chce firma navýšit jejich počet na 60. Ještě letos vznikne 18 nových pracovních míst, hlavně ve výrobě. „Rádi bychom dali příležitost především lidem ze Žacléře a okolí,“ dodal Schubert.

Takhle to vypadá na česko-polské hranici Královec/Lubawka v únoru 2024. Kdy se začne stavět dálniční propojení české D11 na polskou S3, stále není jasné.
Polský Budimex se kvůli stavbě D11 stěhuje do Trutnova. Prozradil svoje plány

Dceřiný závod německého vlastníka Köster & Co. GmbH sídlící v německém Ennepetalu je v provozu v Žacléři od roku 1993. Firma Köster CZ se specializuje na výrobu svorníků a dílů tvářených za studena včetně výroby a vývoje keramických svářecích kroužků. Má výhradní zastoupení na českém a slovenském trhu a realizuje zakázkové aplikace svorníkového svařování po celé Evropě.