Areál Mladé Buky vybudoval lanovku v loňském roce, kvůli koronavirové stopce pro horská střediska ji ale nemohl uvést do provozu. Byla to rekordní investice Areálu. Lidé můžou zamířit na lyže do Mladých Buků jak přes den od 9 do 16 hodin, tak na večerní lyžování od 18 do 21 hodin. Denní skipas do 24. prosince stojí 560 Kč, v hlavní sezoně od 25. prosince do 9. ledna a 23. ledna do 13. března 610 Kč.

Budování nové lanovky v Mladých Bukách na Trutnovsku
Areál Mladé Buky staví místo vleku lanovou dráhu, investuje 45 milionů

Pro nákup jízdenek je potřeba prokázat bezinfekčnost očkováním nebo proděláním nemoci v posledních 180 dnech, u osob ve věku 12 - 18 let lze bezinfekčnost prokázat i negativním PCR testem. Děti do 12 let bezinfekčnost prokazovat nemusí.

V pátek začala lyžařská sezona ve Skiareálu Špindlerův Mlýn.
Ve Špindlu už řádí lyžaři a snowboardisté, na horách se naplno rozjela sezona

Lyžařská sezona začala v pátek rovněž v Peci pod Sněžkou a Špindlerově Mlýně, o víkendu jsou poprvé v provozu také skiareály na Benecku, Kněžickém vrchu ve Vrchlabí, Rokytnici nad Jizerou či Vítkovicích v Krkonoších. Minulý týden zahájila zimní sezonu horská střediska v Janských Lázních a Malé Úpě. V sobotu je poprvé otevřená v Janských Lázních Černohorská sáňkařská cesta.

Skiareál Malá Úpa zahájil v sobotu lyžařskou sezonu na sjezdovce Pomezky.
Lyžařská sezona začala na Pomezkách v plné parádě. Přijeli i natěšení Poláci

V Malé Úpě můžou lyžaři poprvé vyrazit na nové sjezdovky Trautenberk, Kolbenka a Rennerovka. V provozu je skibusová linka na trase Spálený Mlýn - Pomezky.

V Janských Lázních ve SkiResortu Černá hora - Pec jsou upraveny sjezdovky Anděl, Zalomená, Hofmanky, Sport 1 Černohorská a Protěž. V Peci pod Sněžkou jsou otevřeny sjezdovky Javor, Smrk, Zahrádky, Javořák, Lyžařská, U potoka a výuková lokalita pro děti a začínající lyžaře Live Park Javor.

Skiareál v Malé Úpě zasněžuje novou sjezdovku Trautenberk za pivovarem, kde začíná propojení lyžařských areálů.
Do Kolbenky na lyže. Nové sjezdovky za desítky milionů změnily Malou Úpu