Zámecký jarmark bude spojený s dětským dnem, návštěvníci se tak mohou těšit na řadu stánku, v nichž si mohou pořídit dárkové předměty, hračky nebo keramiku. K vidění tu budou ukázky tradičních i méně obvyklých řemesel, děti budou moci absolvovat pohádkovou stezku, chybět nebude ani oblíbené malování na obličej, hry a bohatý doprovodný program.

Počítejte s omezením na průtahu

Turnov - Kvůli výměně protihlukových stěn bude na průtahu Turnovem na silnici I/10 a I/35 omezen provoz ve třech etapách: do 15. května od mimo-úrovňové křižovatky Vesecko po přemostění s ulicí Brigádnickou ve směru na Jičín. Od 16. května do 12. června pak od Brigádnické po mimoúrovňovou křižovatku u Kudrnáčových hodin ve směru na Jičín. Poslední etapa se pak týká toho samého úseku v opačném směru na Liberec.

Přijďte dnes žít zdravě

Jilemnice - Den zdraví ve Zdravém Městě si mohou dnes užít lidé v budově sokolovny na Tyršově náměstí od 10 do 17 hodin. Čtvrtý ročník akce je putovní, po Liberci, Jablonci a České Lípě si mohou zájemci užít pestrý program, věnovaný zdravému životnímu stylu, i v Jilemnici. Chybět nebudou pohybové aktivity, nabídka zdravého stravování s možností ochutnávky, praktické rady péče o chrup nebo informace a ukázky situací, kdy se již problém se zdravím objeví. V programu se představí celá řada místních i přizvaných organizací a společností.

Poháry zdravotníků mají v Havlovicích a Úpici

Úpicko - Třiadvacet hlídek mladých zdravotníků absolvovalo v minulém týdnu čtyřkilometrovou trasu mezi areály lánské a havlovické školy. Soutěžící dokazovali zdravotnické dovednosti, umění transportovat raněného, ale i rychlé překonání překážkové dráhy, dopravní znalosti, rozpoznání léčivých bylin, vědomosti z historie Červeného kříže či správnou trefu v hodu na cíl. Kategorii mladšího žactva ovládly děti z Havlovic. Putovní pohár pro nejlepší starší žáky obhájila omlazená sestava Základní školy Úpice-Lány.

Na Sněžku se šedesáti kily navíc

Pec pod Sněžkou - Nést 40 nebo dokonce 60 kilo na zádech je dřina, zvlášť, když cesta stoupá o 754 výškových metrů. Přesto má Sněžka Sherpa Cup své příznivce, kteří si každoročně chtějí vyzkoušet řemeslo horských nosičů. Registrace na letní variantu startuje v pátek od 18 hodin, závod z Pece na Poštovnu se koná 18. června.

Obec zprovoznila nové webovky

V jedné z nejmenších obcí na Trutnovsku v minulých dnech zveřejnili novou internetovou prezentaci. Ačkoliv se na rekonstrukci starých webových stále pracuje, již nyní návštěvníci stránek www.obecmarsov.cz najdou zcela nové prostředí, které je výrazně přehlednější a pohodlnější. Lidé se tu mohou dozvědět informace o činnosti úřadu, ale i místních spolků.

Ze zahrady Riedlovy vily se ozývá zvuk motorových pil

Desná - Rok se s rokem sešel a do Desné se znovu sjeli profesionální i amatérští řezbáři z celé republiky. V pondělí tu totiž začalo tradiční Sympózium, které vyvrcholí sobotní dražbou. „Letos přijede do zahrady Riedlovy vily dvanáct umělců," informovala Lenka Neumannová, vedoucí desenského odboru kultury a dodala, že v závěru této šestidenní akce se k nim připojí i dráteník a kovář. Během víkendu se zde potom budou prezentovat i další tradiční řemesla a místní spolky.

V roce 100. výročí protržení přehrady na Bílé Desné bude výtěžek letošní aukce věnován na podporu rozvoje turistického ruchu v této oblasti. V loňském roce se tvořilo pro Ústav chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou.

Během tohoto týdne budou mít lidé jedinečnou možnost pozorovat práci na jednotlivých dílech. Připravené kmeny stromů se totiž pod rukama zkušených sochařů doslova mění před očima.

Víkendový program pro veřejnost odstartuje v pátek v podvečer koncert etno-jazzového dua Dešl. V sobotu se bude pokračovat už od 10 hodin, kdy se bude poznávat výroba původně australského hudebního nástroje didgeridoo.

Odpoledne se od 14 hodin přijde na řadu hudebně loutkové představení s názvem Priessnitz. Hlavní bodem ovšem bude aukce dřevěných soch, plastik a drobných řemeslných výrobků, která začne v 17 hodin. Večerní vernisáž při svíčkách doplní ohňostroj i časosběrný dokument.