Chtěla bych si zařídit kancelář, poraďte mi, jak na to?
Záleží na tom, jaký prostor máte k dispozici, k jakému účelu bude kancelář sloužit a kolik lidí se v ní bude pohybovat. Ideální je slunná místnost s dostatkem světla. Dále je dobré sledovat akustiku. V případě vysokých stropů lze k jejich snížení použít sádrokartonové desky a udělat z nich podhledy. Použití sádrokartonu je také nejlevnější variantou odhlučnění místnosti a další výhodou je, že se do podhledu dají zabudovat bodová světla. Také tím, že zmenšíme prostor, sníží se případné náklady na vytápění kanceláře během zimy. Dražší variantou na odhlučnění místnosti jsou sádrokartonové čtverce, které jsou na trhu v různých velikostech, barvách a provedení. K dostání je i perforovaný sádrokarton nebo sádrokarton potažený látkou.

Podle počtu osob, které budou v kanceláři pracovat, rozmístíme stoly. Základem je, abyste neseděli zády ke dveřím, měli dostatek prostoru a soukromí pro práci a cítili se dobře. Dále je důležité zvolit kvalitní kancelářské židle, aby vás z dlouhodobého sezení nebolela záda. Stěny můžete buď vymalovat, obložit různým materiálem (umělý kámen, dřevo,…), nebo vytapetovat. Na trhu jsou k dostání tapety papírové, vinylové, vliesové nebo fototapety. Když se rozhodnete pro výmalbu, kromě klasické bílé je možné kancelář stylizovat do firemních barev. Krytina na podlaze by měla být dobře udržovatelná a s dlouhou životností. Vhodná je dlažba, vinylový povrch nebo zátěžový koberec. Co se týká nábytku, variant je skutečně mnoho – od laminových stolů po stoly s kovovou konstrukcí, k nimž lze dokupovat další prvky sestavy. Nezapomeňte na úložný prostor, kam můžete schovat šanony a další dokumenty. Pokud máte možnost, je dobré si v kanceláři zařídit i kuchyňský kout a malou šatnu.

Jestliže máte ještě nějaké otázky, kontaktujte mě, ráda se s vámi sejdu a poradím vám osobně.

Své otázky můžete posílat na e-mailovou adresu miroslava.kamenikova@denik.cz, info@interierydb.cz nebo volat na 776 070 044.