VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé odmítli návrh na prověření nových ceníků služeb

Dvůr Králové - Také na posledním jednání zastupitelů se hovořilo o nových cenících, podle kterých budou Technické služby účtovat městu i soukromým subjektům svou práci. Připomínky měl bývalý místostarosta Jan Bém.

2.2.2009 1
SDÍLEJ:

NOVÉ CENÍKY ZA SLUŽBY se již podruhé staly námětem diskuze zastupitelů ve Dvoře Králové. Technické služby města budou účtovat práci také „radnici“ a jejím organizacím. Návrh na posouzení nových ceníků kontrolní komisí ale nakonec hlasováním neprošel.Foto: Archiv

„Kontrolní výbor by měl prověřil některé z položek ceníku, jestli odpovídají běžným cenám. Měl by se také zabývat tím, zda bylo správné schválit patnáctiprocentní slevu pro město a jeho organizace,“ navrhl. Doporučil, aby ceník byl ještě dopracován. „Některé ze služeb by měly být účtovány ne za čas, ale za úkol,“ vysvětlil.

Jeho návrhy nezískaly potřebnou podporu. To se samozřejmě Bémovi nelíbilo. „Překvapuje mě, že zastupitele nezajímá, jak se zachází s veřejnými prostředky,“ komentoval rozhodnutí svých kolegů. Zvláště pak v době, kdy všichni řeší celosvětovou hospodářskou krizi.

K jeho názoru se přidal i jeden z diváků, který při závěrečné diskuzi občanů také kritizoval tento přístup většiny zastupitelů. Ke způsobu financování Technických služeb se již při minulých jednáních vyjadřoval právě Jan Bém. Doporučoval, aby organizace získávala víc peněz za služby a méně jako příspěvek od města.

Nový ředitel Technických služeb města Pavel Kmoníček se nedomnívá, že by s ceníky bylo něco v nepořádku. „Při tvorbě ceníku služeb se vycházelo z aktuálních kalkulací, ve kterých byla zahrnuta všechna dostupná data, týkající se problematiky jednotlivých činností, kterými se Technické služby města zabývají. Pro upřesnění jsou to zejména vstupní náklady na provozní režii, náklady na mzdy pracovníků jednotlivých úseků, náklady spojené s provozováním a údržbou jednotlivé techniky.

Samozřejmě není zde uvedeno doslova vše, co je nutné dál účetně zpracovávat. To by obnášelo obsáhlejší analýzu všech činností. Pan zastupitel Jan Bém především vznesl dotaz, proč není ceník podrobnější a více neřeší výkonové položkové zpracování. Na novém ceníku prací se před koncem loňského roku intenzivně pracovalo a jeho vývoj pokračuje neustále, ač jeho základní podoba byla schválena s ohledem na počátek nového účetního období. Nicméně podotýkám, že ceník prací technických služeb pro potřeby účtování provedených prací pro cizí subjekty existuje odnepaměti. Celkové hospodaření organizace je předkládáno roční účetní uzávěrkou ke kontrole zřizovateli. Současně zpracovaný ceník nijak nepoškozuje zřizovatele, kterým je město, jde o ceny obvyklé pro tento region,“ uvedl ředitel Pavel Kmoníček.

V minulosti se několikrát řešil způsob financování Technických služeb města, hovořilo se dokonce o privatizaci buď celé organizace, nebo některých jejích částí. Záměry nikdy nepřekročily rámec návrhů. Město už před lety vytvořilo akciovou společnost z nemocnice, v loňském roce schválilo převod na tuto formu pro Městské lesy. Technické služby svou formu nezměnily, zůstaly příspěvkovou organizací.

Autor: Bedřich Machek

2.2.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zatímco na plátně v Kulturním domě Střelnice běžel film o filmu Hoří, má panenko a zrovna v něm hrála plesová kapela, pódium patřilo Big bandu ZUŠ Karla Halíře ve Vrchlabí a jejich rytmickým melodiím.
2

Miloš Forman pozdravil Vrchlabáky

Černý led v kopci může způsobit, že auta kloužou zcela neovladatelně.
AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Trutnov zahájil vánoční trhy

Trutnov – Nejen adventní trhy v Uffu, ale od pátku také stánky na Krakonošově náměstí pomáhají dotvářet vánoční atmosféru ve městě.

AKTUALIZOVÁNO

Ondráček nebyl zvolen do čela komise pro GIBS. Chybělo mu devět hlasů

Poslanci dnes nezvolili Zdeňka Ondráčka (KSČM) z Trutnova do čela komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. V tajné volbě získal 85 hlasů, do funkce mu tak chybělo devět hlasů. Jeho nominace opět vyvolala mezi poslanci debatu.

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Stacionář rozšiřuje služby, hitem je cvičný byt s vařením a žehlením

Trutnov - Službu pro dvě nové cílové skupiny umožní již zanedlouho Stacionář mezi mosty Trutnov.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT