„Budeme se snažit zajistit chod nemocnice i do budoucna,“ řekl podnikatel Seidl. Zároveň dodal, že o poskytnutí dvoumilionové finanční injekce na provoz chce požádat také vrchlabskou radnici.

Jednou z klíčových podmínek krajské podpory, která bude vázána na konkrétní léčebné výkony, ovšem je, aby nemocnice prokázala odpovídající personální zajištění. „Nemocnice bude muset prokázat, že je personálně a odborně stabilní a nepotýká se s nedostatkem zdravotnického personálu, zejména lékařů,“ informoval Jiří Hošna z odboru kanceláře hejtmana. A to by pro soukromý špitál mohl být problém. Opakovaně bylo například v minulosti uzavřeno porodnické oddělení.

Nyní však bota vrchlabskou nemocnici tlačí někde jinde. Situace je vážná hlavně na interním oddělení, které se od dubna může prakticky ocitnout bez lékařů. „Myslím si, že to ustojíme,“ reagoval nový jednatel Jaroslav Fiala. Ten ve funkci před několika dny nahradil Zbyňka Cejnara. Nový odborníci se již prý přihlásili a probíhají s nimi jednání. Podle ředitele špitálu Vladimíra Drymla za odchody zdravotníků stojí rovněž hradecká sociální demokracie. „Situace je vyvolaná především tím, jak se zachovala královéhradecká ČSSD, která vystoupila proti nemocnici, a to vyvolalo pocit nejistoty. Zdravotníci jsou lidé, kteří mají rádi jistotu,“ upozornil senátor Dyml, který dál zůstává v ředitelském křesle.

Kraj dal sice opakovaně najevo, že koupě ani pronájem krkonošského zařízení zatím nepřipadá v úvahu, vedení špitálu se ale začlenění nemocnice pod křídla krajského zdravotnického holdingu stále nevzdává. „Ještě to není uzavřené. Myslím si, že za půl roku nebo za rok by se to mohlo podařit. Je to jen otázka času,“ poznamenal Alexandr Seidl.