Na něm se jim celý záměr pokusila objasnit a vysvětlit případné nejasnosti. Nyní má definitivně dojít k uzavření přípravné části a pokud zastupitelé dodavatele schválí, v příštím roce by investice měla začít nabírat konkrétní rozměry.

Dva domy na jediném úpickém náměstí se nacházely v dezolátním stavu. První přes léto již zmizel, když technické služby provedly jeho demolici. Druhý radnice zatím nechala zakonzervovat. Už na jaře by tu ale mohly odstartovat rekonstrukční práce, po nichž má v obou objektech vzniknout zázemí pro kulturní instituce – například městské muzeum, kabelovou televizi nebo úpické spolky. Cena za úpravu historického náměstí se má pohybovat v rozmezí tří až čtyř desítek milionů korun. Městu s financováním vypomůže úvěr na desetileté období. V dalších letech má být postupně revitalizován také přilehlý park, přes něž nové domy budou sousedit s Divadlem Aloise Jiráska.

Projekt od počátku naráží na tvrdou kritiku zastupitelů. Se záměrem na veřejném hlasování dokonce už na jaře nesouhlasil ani starosta Jaroslav Hůlek. Opoziční zastupitelé dokonce apelovali na ostatní kolegy několika otevřenými dopisy, v nichž radnici kritizují.

Zasedání zastupitelstva města začíná ve středu v 17 hodin. Schvalování výběrového řízení na rekonstrukci domů na náměstí je třetím bodem programu.