Kapacita bazénu bude 186 míst, denně by se v něm mohlo pohybovat zhruba pět stovek lidí. Město bude krytý bazén nejprve provozovat samo. Stanovenou už má sazbu za vstupné. Za 1,5 hodiny zaplatí návštěvníci 150 Kč, zvýhodněné vstupné by mělo činit 85 Kč. Roční ztráta města za provoz se odhaduje na 1,5 až 2,5 miliony korun. V dalších letech, až bude bazén postavený, se počítá s vybudováním wellness centra. To by se stalo součástí celého bazénového komplexu, vybudování za 40 až 50 milionů korun a provoz by měl zajišťovat soukromý investor. Na wellness centrum už město získalo územní rozhodnutí.

Vizualizace nového krytého bazénu, který má vyrůst ve Vrchlabí.
Místo hnojiště vyroste bazén, který bude zakopaný v zemi

"Na krytý bazén máme našetřeno. Ve zvláštním fondu je 75 milionů korun, celkově můžeme využít 120 až 140 milionů korun, aniž bychom si museli půjčovat. Další prostředky na výstavbu použijeme v dalších letech z fondu městských investic. Budeme také usilovat o dotace v rámcové výši 10 až 50 milionů," vysvětlil financování nákladného projektu starosta Vrchlabí Jan Sobotka.

"Zvažovali jsme, jestli neposunout rozhodnutí o výstavbě o rok kvůli nejisté době, ve které panuje velká finanční nejistota, a kdy nevíme, jaké budou příjmy města. Může to být proto riskantní krok," přiznal Sobotka. "Nicméně i kvůli vypsanému výběrovému řízení na zhotovitele bazénu a podmínkám, které v něm byly stanovené, jsme museli rozhodnout nejpozději do konce února," dodal.

Krytý bazén ve Vrchlabí má mít čtyři plavecké dráhy na 25 metrů, cvičný bazén, relaxační bazén i více než 70 metrů dlouhý tobogán.
O bazénu se rozhodne na Střelnici. Opozice je proti výstavbě

Na projektu pracovali představitelé radnice sedm let. "Bylo to opravdu hodně práce. Jsem hrozně rád, že zastupitelstvo výstavbu odsouhlasilo. Město získá nové zařízení pro jeden ze základních sportů, kterým plavání je, a zkompletuje nabídku sportovišť," uvedl starosta.

Z dalších investic plánuje město realizovat rekonstrukci Krkonošské ulice ve směru od banky ČSOB k náměstí Míru za 30 milionů korun.

Krytý bazén ve Vrchlabí má mít čtyři plavecké dráhy na 25 metrů, cvičný bazén, relaxační bazén i více než 70 metrů dlouhý tobogán.
Kdo a za kolik postaví krytý bazén ve Vrchlabí? Přihlásily se tři firmy

Proti výstavbě krytého bazénu ve Vrchlabí hlasovalo opoziční sdružení Vrchlabí do toho! "Za deset let se hodně změnilo, do půl hodiny kolem je hned několik bazénů a akvacenter a navrhovaný projekt nenabízí nic nového, čím by je trumfl. Zájem o klasické bazénové koupání klesá, musíme hledat způsoby jak přírodu a spotřebu vody a energií šetřit a ne ji zvyšovat. Kvůli koronakrizi se budeme vyrovnávat s propadem příjmů do veřejných rozpočtů," řekl Deníku Lukáš Teplý, lídr opozičního hnutí. Podle něj není bazén projektem, který Vrchlabí nutně potřebuje, a město by se mělo věnovat spíše menším investičním akcím.

Zastupitel Vrchlabí do toho! Ivo Farský jmenoval špatný stav chodníků v Hořejším Vrchlabí. Na stejné téma upozornila i jedna z obyvatelek této městské části při veřejné diskusi na úterním zastupitelstvu a uvedla jako příklad situaci, kdy je složité absolvovat cestu po komunikaci s dítětem a kočárkem.

"Provozování bazénu je vysoce ztrátová činnost, obzvlášť v dnešní době. V blízkém okolí je bazénů více," řekla Deníku obyvatelka Hořejšího Vrchlabí, aniž si přála uvést jméno. Ze strany přítomných občanů také zaznělo, že Vrchlabí se stává městem apartmánů a radnice dělá investici pro lidi, kteří městu nic nepřinesou.

Krytý bazén ve Vrchlabí má mít čtyři plavecké dráhy na 25 metrů, cvičný bazén, relaxační bazén i více než 70 metrů dlouhý tobogán.
Kdo postaví krytý bazén ve Vrchlabí? Firma radního to nebude

Většina obyvatel Vrchlabí se však zřejmě přikláněla k tomu, aby město mělo konečně pořádnou možnost koupání. "Nemyslím si, že by bazén neměl být přínosem, naopak ten bude pro město velký. Přínos to bude jak pro lidi, kteří mají ve Vrchlabí trvalé bydliště, tak pro turisty. Vrchlabí je známé jako turistická destinace a lidé sem jezdí," vyjádřila svůj názor Renata Koláčná, která ve Vrchlabí žije. "Mně lidé říkali, že jestli bazén nedoděláte, tak se běžte vycpat," prohlásil jeden ze zastupitelů.

V krytém bazénu bude čtyřdráhový plavecký bazén o délce 25 metrů, cvičný bazén, který bude sloužit například pro cvičení matek s dětmi, koupání starších dětí, první lekce výuky plavání, a také relaxační bazén, vnitřní i venkovní vířivky, 76 metrů dlouhý tobogán, skluzavky nebo parní kabiny. Plavecký bazén má mít 28 stupňů, ostatní nad 30 stupňů.

Ve vrchlabských Vejsplaších vznikne přístupová komunikace k chystanému krytému bazénu a parkovací plochy.
První krok k aquacentru. Vrchlabí začalo budovat cestu k budoucímu bazénu

Vybavení krytého bazénu ve Vrchlabí:

- plavecký bazén 4 dráhy délky 25 metrů, 200 metrů čtverečních, voda 28 stupňů
- cvičný bazén, pro 24 osob, 50 metrů čtverečních, voda 31 - 32 stupňů
- brouzdaliště, pro 8 osob, 8 metrů čtverečních, voda 31 - 32 stupňů
- relaxační bazén, pro 32 osob, 100 metrů čtverečních, voda 31 - 32 stupňů
- vířivka vnitřní, pro 10 osob, voda 36 stupňů
- vířivka venkovní, pro 8 osob, voda 36 stupňů
- tobogán
- skluzavka
- parní kabina
- občerstvení ve vstupní hale