Během léta se na zahrádkách urodí ovoce a zelenina, kterou nemusíme vždy spotřebovat. Co se lidem vyplatí dnes zavařovat? Na to jsme se v seriálu zaměřili.Rodinný zvyk

Zavařování nejrůznějších druhů potravin patří k samozřejmostem života Věry Noskové z Dolní Kalné. „Je to už u nás takový rodinný zvyk. Zavařovala moje babička i maminka, a tak to dělám já i moje sestra," říká paní Nosková.

Na své zahrádce si pěstuje například okurky, kořenovou zeleninu, jahody, švestky nebo jablka. A aby se celá úroda využila a nic nezbylo, vytváří nejrůznější druhy marmelád, kompotů nebo nakládá okurky a jiné druhy zeleniny a následně vše zavaří do sklenic.

Tím to ovšem rozhodně nekončí. Věra Nosková se rozhodla podobný způsob uchovávání jídla aplikovat i na klasickou kuchyni. „Když mi například zbude pár porcí omáčky s masem a rýží, tak to uložím do sklenic a pod víčko zavařím. Dávám to pak svým vnukům, aby měli co jíst v Praze na koleji. Jsem ráda, že jim to chutná, ušetří i nějakou tu korunu a pořádně se najedí," dodává s tím, že neví o žádném druhu pokrmu, který by se nedal nějaký způsobem upravit a následně zavařit. „Je to skvělý způsob jak neplýtvat jídlem. Navíc přesně vím, co jsem do toho dala a nepoužívám žádné konzervační látky. Naší rodině to chutná a beru to i jako zábavu," říká paní Nosková s úsměvem a chlubí se čerstvě zavařenou dávkou okurek.

Mnozí lidé využívají zavařování potravin například v momentě, když odjíždějí na dovolenou. „Vždycky se snažím navařit co nejvíc jídla. Třeba svíčkovou, guláš nebo nějakou omáčku, třeba rajskou. Pak to všechno zavařím do sklenic. Když jsme jezdili na jachting, v pohodě jsme to pak třeba u vody jen otevřeli, uvařili pouze přílohy a oběd byl za pár minut bez problémů hotový, aniž bychom se u toho na dovolené zdržovali," svěřuje zkušenost Milena Jínová.

A s jakými cenami musí milovníci klasického zavařování počítat? Například v trutnovské samoobsluze Bala na Pěší zóně přijde půlkilovka želírovacího cukru na 48.50 korun v případě, že zavařujete 1500 g ovoce, a 41 korun, když 1000 g ovoce. Kořenící přípravek Pikanta 200 g na okurky a další zeleninu přijde na 12 korun. Nlaloží se z něj pět sklenic, každá o objemu 0,75 l. Stogramový kořenící přípravek Nova přijde na 8.90 korun, za ocet zaplatíte 14.90 korun a kilogram cukru přijde na 29.90 korun.

Zeptali jsme se: Zavařujete ovoce nebo zeleninu?

Irena Alcmanová, Trutnov:
„Ne, už to nestojí za to. Už se to nevyplatí. To málo, co sníme, to si koupím sama. Vyjde to levněji. Pak mám okurky tři roky ve sklepě a nikdo to nechce."

Krista Kalužová, Dolní Heřmanice:
„Dříve jsem zavařovala marmelády pro děti. Co se dalo, i borůvky, dokud se na ně dalo chodit, teď už je to horší. V současné době už nezavařuji vůbec."

Věra Lásková, Trutnov:
„Zavařuji hodně málo. Jen okurky a papriky. Jsem sama a musela bych to koupit. Dříve jsem zavařovala hodně, protože jsem měla velkou zahradu."

Simona Rongeová, Trutnov:
„Pro nás zavařování nemá význam. Jsme dva, nevyplatí se nám to. Pokud chceme marmeládu, tak si nějakou koupíme. A nebo dostaneme od rodičů."