Závorový parkovací systém se objeví na čtyřech dalších místech ve městě. Rozhodla o tom rada města na pondělním jednání.

Tento systém úspěšně funguje od podzimu na parkovišti U Studny. „Závorový parkovací systém znamená jednoznačně zkvalitnění služeb pro motoristy, umožňuje mimo jiné informovat je o obsazenosti parkoviště. Napomůže i stále potřebnější regulaci parkování ve městě a v neposlední řadě by měl městu zajistit i vyšší příjmy z parkovného,“ sdělil starosta města Ivan Adamec. „Tento systém navíc ulehčí práci městské policii, která může místo kontroly parkovacích lístků provádět jinou činnost,“ doplnil.

Radní schválila vypsání výběrového řízení na dodávku systému pro ulice Barvířská (u pivovaru), Vodní (pod MěÚ), náměstí Republiky (u Komerční banky) a ulici M. Gorkého (u nemocnice).

Dodavatel závor bude vybrán do konce června a všechna místa chce radnice osadit novým parkovacím systémem do konce roku.

„Mnoho řidičů také spoléhá na to, že městská policie nestihne obejít všechna parkoviště a s lístkem na půl hodiny parkují třeba celý den. Kvůli krátké návštěvě nemocnice nebo kvůli vyřízení rychlých záležitostí v centru pak není kde zaparkovat,“ dodal starosta. „Nový systém je k vybírání poplatků přísnější, takže by měl zkrátit parkovací dobu a tím zajistit víc volných míst,“ dodal Adamec. Radnice plánuje, že do budoucna by komfort řidičů měl zvýšit ještě orientační systém sdružující aktuální informace o všech parkovištích.