„Jako bývalá reprezentantka v biatlonu jsem se chtěla během mateřské dovolené v něčem alespoň trochu realizovat a předávat zkušenosti a dovednosti. Přišlo mi to jako fajn nápad,“ vysvětlila, proč v zimě 2019 založila běžkařskou školu.

Každá lekce trvá zhruba 90 minut. „Nejprve se seznámím s klientem, podívám se, jaké jsou jeho technické dovednosti, odhadnu jeho fyzické možnosti. Pak už začne samotná výuka od nácviku rovnováhy na místě po jízdu bez holí. Na konci jsme většinou schopni absolvovat malý okruh v kuse, kde aplikujeme naučené styly podle profilu tratě,“ popsala Zdeňka Vlášková, jak kurzy probíhají.

Jsem zpátky! Eva Adamczyková zazářila hned ve svém prvním sezonním závodě a světové konkurenci poslala jasný vzkaz.
Devatenáctý triumf ve Svěťáku! Adamczyková hlásí zlatý návrat. Choura čtvrtý

Lyžařská škola ZdeňkyBěžky je výhradně zaměřená na nácvik bruslařské techniky. Přihlášení se nemusí obávat ani absolutní začátečníci, kteří chtějí zkusit svoje první krůčky na lyžích. Trojnásobná olympionička ráda pomůže se zdokonalením lyžařského stylu i aktivním lyžařům se závodními ambicemi. Lekce jsou možné jak individuální, tak skupinové. Cena za skupinovou lekci za 90 minut stojí 650 korun za osobu, individuální 1100 korun.

„Nejvíce učím v běžkařském areálu Vrchlabí Vejsplachy, nejraději v Jilemnici na Hraběnce, pokud to sněhové podmínky dovolí. Fajn je i Benecko, na Horních Mísečkách jsem už také učila,“ doplnila místa, kde její běžkařské hodiny probíhají. „Mým přáním je, aby se klienti díky kurzu dopracovali k efektivní jízdě a na běžkách zažívali radost z pohybu,“ zdůraznila.

Zdeňka Vlášková se narodila v Jilemnici, kde v průběhu studia na sportovním gymnáziu nastartovala svoji sportovní kariéru. Kvůli reprezentačním povinnostem v biatlonu se přestěhovala do Jablonce nad Nisou. Tam po ukončení sportovní kariéry v roce 2011 ještě nějakou dobu žila. Pracovní příležitost ji poté zavedla do Prahy. Práce v marketingovém oddělení českého výrobce jízdních kol Author bicycles pro ni znamenala velkou zkušenost a zábavu zároveň. Krátce před narozením syna Vojtěcha následoval návrat do milovaných Krkonoš s manželem Michalem.

Dětská skupina Vločka pomáhá boudařům v Malé Úpě s hlídáním malých dětí. Starají se o ně tety Míša a Klárka.
VIDEO: Do školky na skútru. Dětská skupina Vločka vychovává malé horaly

„Mateřství je nejkrásnější věc, která mne v životě mohla potkat. Zároveň jsem po dosažení Vojtěchových devíti měsíců začala cítit, že je čas se krůček po krůčku opět v něčem realizovat. V mých skromných plánech nakonec zvítězily běžky. K mému rozhodnutí přispěl i fakt, že jsme se jako rodina usadili v Jilemnici, kde většina obyvatel žije sportem tělem i duší,“ řekla Zdeňka Vlášková.

Biatlon sleduje v televizi. „Pokud jsem zrovna doma a běží závod, ráda se podívám, ale přiznám se, že svůj program závodům nepřizpůsobuji. Mistrovství světa v Novém Městě na Moravě budu samozřejmě sledovat,“ dodala.

Mohlo by vás zajímat: Zima se ukázala v plné parádě. Do Krkonoš vyrazili i Španělé z Valencie

Zdroj: Deník/Jan Braun