„Na hlavní turistické trase mezi dolní stanicí lanovky a Sněžkou, za mostem přes řeku u chaty Betyna, vyroste zítra speciální brána. Ta tu bude do neděle, vždy mezi 10. a 18. hodinou. Kdo projde, věnuje 5 korun na sportovní vybavení pro vybrané handicapované, kteří chtějí být opět aktivní," přibližují základní princip organizátoři projektu Nezastavitelní.

Ten je zaměřený na jedenáct handicapovaných, kteří se chtějí vrátit zpátky k aktivnímu způsobu života. Jedním z nich je i Michal Matějíček z Rohatce, který po skoku do vody skončil na vozíku. Rád by získal handbike. „Můj život byl naplněný, vše se změnilo až před 6 lety, kdy jsem jel s kluky hasiči na soutěž. Skočil jsem do poloprázdné vodní nádrže a od té doby sedím na vozíku. S Nezastavitelnými chci bořit mýtus, že lidé s handicapem jsou až někde za ostatními. Chci se vrátit ke sportu a s novým handbikem vyrazit do Lednicko-valtického areálu, kde jsem jezdil před úrazem."

Od Sněžky brána poputuje do Českého Krumlova, pak na Vranovskou přehradu, Lipno, Baťův kanál a odtud zase na sever, pod Ještěd. Prázdninovou pouť skončí v hlavním městě. Setkat se s ní už mohli lidé na Pustevnách, v Novém Městě na Moravě či na cyklostezce mezi Hlubokou a Budějovicemi. Vybrat se zatím podařilo přes 150 tisíc korun.