"Bude nutné dodržovat protiepidemická opatření. Používat dezinfekci v areálu, udržovat rozestupy, povinné je mít ochranu dýchacích cest podle platných vládních nařízení. Na to bude v areálu dohlížet personál zoo," uvedl mluvčí Safari Parku Dvůr Králové Michal Šťastný. "Doporučujeme také nákup on-line vstupenek přes internet. Je to kvůli ušetření času, hladkému průchodu do zoo a snižování kontaktů," objasnil.

Vstupné bude stát stejně na internetu i na místě. Dospělí zaplatí 95 Kč, děti 50 Kč. Děti do tří let mají vstup zdarma. Pokladna bude otevřená pouze u vjezdu do safari.

Zoologické zahrady mají podle rozhodnutí vlády možnost využít 20 procent návštěvnické kapacity areálu. Pro Dvůr Králové to znamená zhruba tři tisíce lidí najednou. "Tuto kapacitu můžeme snadno kontrolovat pomocí elektronického systému vstupného. Ze zkušenosti v předchozích letech víme, že tak vysoké návštěvnosti v této době nedosahujeme," poukázal Šťastný na to, že safari park se bez problémů vejde do stanovené kapacity.

Otevřené budou pouze venkovní prostory. Zavřené zůstanou všechny pavilony, galerie a obchůdek. Jaká zvířata budou k vidění? "Šelmy, surikaty, sloni, nosorožci. Bude záležet na počasí. Při teplotách nad 10 stupňů také žirafy, zebry, buvoli," upřesnil mluvčí safari parku.

Až do 31. května poskytne dvorská zoo vstup zdarma zdravotníkům jako formu poděkování. "Vstup zdarma bude nabídnutý těm, kdo se prokáží například pracovní kartou, průkazem, smlouvou nebo jinými náležitostmi stvrzujícími, že jsou skutečně zdravotníky," vysvětlil Michal Šťastný.