„S tamními modeláři se známe dlouho a tentokrát jsme jeli nejen na výstavu, ale také coby gratulanti k 15. výročí založení jejich organizace," říká jeden z účastníků, Jiří Beran.
Proto mezi věcmi nechyběly ani dary. „Pro klub jsme vezli přívěšek na jejich vlajku, železniční vagón s nápisem k výročí a dva obrazy od Miloše Trýzny, zachycující trutnovské nádraží a poříčské mosty. Starosta Attnang-Puchheimu Peter Groiß pak dostal plaketu města Trutnova," doplnil Jiří Beran.
Trutnovští na výstavě představili dvě kolejiště a dvě vitríny. Jednu plnou modelů železničních, druhou s vozidly Škoda. „Návštěvnost byla sice menší než u nás v Trutnově, přesto 1500 lidí během dvou dnů je dobrá účast," pochválil kolegy Jiří Beran. A jak populární je železniční modelaření u našich sousedů? „V naší velikosti TT je to trochu slabší. To byla dříve spíš záležitost východního sektoru, do malých bytů se to lépe vměstnalo. Tam víc frčí větší modely," řekl.
Všiml si ale, že ať je modelářský klub z Čech či Rakouska, problémy mají všude stejné. Chybí mládež. „ V Trutnově několik žáčků máme, opravdu aktivních je ale jen pár. A tady je to stejné," dodal Jiří Beran.
Rakouští modeláři oplatí návštěvu již tento podzim, kdy přijedou na modelářskou výstavu. A přivezou například zajímavé zimní kolejiště, která nejsou jen tak k vidění.