Získaly pouze po dvou mandátech a starostenské místo tak Jana Čechová s největší pravděpodobností opustí. Vítězem komunálek v Jilemnici se totiž stala ODS, která získala čtyři mandáty. „Čekali jsme úspěch, ale neodvážili jsme myslet na změnu. Hlavně proto, že letos tady kandidovalo devět subjektů, což už samo o sobě bývá handicapem. Máme z počtu získaných mandátů proto velkou radost, Občané si asi vzpomněli, jak to ve městě fungovalo za našeho vládnutí,“ poznamenal Vladimír Richter z ODS, který stál v čele Jilemnice osm let před Janou Čechovou.

Dosavadní starostka přiznala, že jí výsledek mrzí a dodala, že její sdružení nikdo zatím k jednání o budoucí podobě radnice nevyzval. „Ve vedení jsem byla dvanáct let. Osm let jako místostarostka, čtyři roky ve funkci starostky,“ spočítala své dosavadní angažmá v komunální politice.

Koaliční jednání v Jilemnici probíhají. „Jsme ve hře, ale víc se k tomu nebudu vyjadřovat,“ řekl za Sdružení dobrovolných hasičů (SDH), kteří získali tři křesla, dosavadní místostarosta Vladimír Vinklář, v minulém období kandidující za stejné sdružení jako starostka Čechová. „To, že Hasiči uspěli a získali tři mandáty, mě těší, věřím, že jsem k tomu napomohl,“ dodal.

Stejný počet , tedy tři křesla, má Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst. Koalice je podle všeho již domluvená. „Smlouvu jsme ještě nepodepsali, ale už víme, že koalici utvoří ODS, Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst a SDH. Podporu nám vyjádřil i jeden zastupitel za KDÚ-ČSL, což znamená pohodlnou většinu v sedmnáctičlenném zastupitelstvu,“ konstatoval Vladimír Richter, který ovšem odmítl sdělit personální zajištění radnice. „Konkrétní budeme 29. října,“ uzavřel.

Nová tvář na radnici. Tomáš Eichler se stane novým místostarostou Trutnova.
Pirátský místostarosta tvrdí: Šťávu tomu chceme dát hned