Získaly pouze po dvou mandátech a starostenské místo tak Jana Čechová s největší pravděpodobností opustí. Vítězem komunálek v Jilemnici se totiž stala ODS, která získala čtyři mandáty. „Čekali jsme úspěch, ale neodvážili jsme myslet na změnu. Hlavně proto, že letos tady kandidovalo devět subjektů, což už samo o sobě bývá handicapem. Máme z počtu získaných mandátů proto velkou radost, Občané si asi vzpomněli, jak to ve městě fungovalo za našeho vládnutí,“ poznamenal Vladimír Richter z ODS, který stál v čele Jilemnice osm let před Janou Čechovou.

Dosavadní starostka přiznala, že jí výsledek mrzí a dodala, že její sdružení nikdo zatím k jednání o budoucí podobě radnice nevyzval. „Ve vedení jsem byla dvanáct let. Osm let jako místostarostka, čtyři roky ve funkci starostky,“ spočítala své dosavadní angažmá v komunální politice.

Koaliční jednání v Jilemnici probíhají. „Jsme ve hře, ale víc se k tomu nebudu vyjadřovat,“ řekl za Sdružení dobrovolných hasičů (SDH), kteří získali tři křesla, dosavadní místostarosta Vladimír Vinklář, v minulém období kandidující za stejné sdružení jako starostka Čechová. „To, že Hasiči uspěli a získali tři mandáty, mě těší, věřím, že jsem k tomu napomohl,“ dodal.

Stejný počet , tedy tři křesla, má Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst. Koalice je podle všeho již domluvená. „Smlouvu jsme ještě nepodepsali, ale už víme, že koalici utvoří ODS, Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst a SDH. Podporu nám vyjádřil i jeden zastupitel za KDÚ-ČSL, což znamená pohodlnou většinu v sedmnáctičlenném zastupitelstvu,“ konstatoval Vladimír Richter, který ovšem odmítl sdělit personální zajištění radnice. „Konkrétní budeme 29. října,“ uzavřel.