Vedle tuzemských návštěvníků vyrazili do Krkonoš v hojné míře také cizinci. Na sjezdovkách je hodně slyšet hlavně polština. Na Černou horu dokonce vyrazila partička Španělů. Ti si tam zkoušeli jízdu na snowboardu.

„Jsem z Valencie, pracuji v Praze. Na Černé hoře jsme si to hodně užili, je to úžasné místo. Zamiloval jsem si to tady,“ nadšeně líčil svoji návštěvu v Krkonoších Španěl Raul.

Černá hora ve východních Krkonoších v sobotu 20. ledna 2024. | Video: Deník/Jan Braun

Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu bylo v sobotu 20. ledna ráno na Černé hoře 155 centimetrů sněhu. Meteorologové se v sobotu trefili do předpovědi, když uvedli, že na horách očekávají pravý zimní víkend a především v sobotu i s krásným slunečným počasím. Předpovídali jeden z nejhezčích víkendů letošní zimy, při kterém budou převládat velmi dobré podmínky pro zimní sporty na horách.

Na neděli vydali meteorologové výstrahu před silnými mrazy. „Během noci na neděli 21. ledna bude docházet na většině území k uklidnění větru a při celonočním vyjasnění na sněhové pokrývce budou teploty, zejména v severozápadní části Čech, klesat pod -12 °C. V pondělí 22. ledna, zejména ve východní polovině území, se očekávají místy mrznoucí srážky s tvorbou ledovky,“ oznámil Český hydrometeorologický ústav.

Podle informací Horské služby z nedělního rána je na hřebenech Krkonoš zhruba 160 cm sněhu. Za poslední periodu sněžení napadlo půl metru sněhu. Na Luční boudě bylo v půl osmé ráno -12 °C. V Krkonoších platí druhý stupeň lavinového nebezpečí, označované jako mírné.