Dosud Žirafa sídlila v části Mateřské školy Strž. Město ale rozhodlo, že tyto prostory upraví na novou třídu pro osmnáct dětí. Náklady, které někteří ze zastupitelů kritizovali jako zbytečně velké, mají činit více než tři miliony korun. Město proto centru nabídlo jiné prostory. Finančně by mělo přispět také na některé vnitřní úpravy, například malování nebo nové podlahové krytiny.

Provoz v Žirafě je v době prázdnin omezen jen na úterý a čtvrtky, od 9 do 12 hodin. Program je zveřejněn na internetových stránkách www.mc-zirafa.wz.cz.

Žirafa také pracuje na přípravě několika tradičních akcí. Nejbližší je dětský koutek při Svatoanenských slavnostech v Domově sv. Josefa Žireč. Akce se koná první srpnovou sobotu. O týden později se mateřské centrum představí na Slavnosti řemesel v Kohoutově.

„Opouštíme místo přizpůsobené pro malé děti a krásnou prostornou zahradu. Naproti tomu Žirafa získává prostor přímo v centru města, maminky tak budou moci častěji využít našich služeb v rámci svých pochůzek a nákupů,“ uvedla Linda Mocová z centra Žirafa.