Buddy se ztratil 29. prosince. „Měl na obcházení svůj rajón ve vzdálenosti maximálně tři sta metrů od domu po vesnici, kde ho všichni znají a většina má ráda. Dokonce o něm mluví jako o Zlaté duši Ploukonic," popisuje milovaného psa Alena Masopustová, která požádala o pomoc při pátrání i Krkonošský deník. Dodává, že rodina už prověřovala různé stopy v Sobotce, Sedmihorkách, Českém dubu, Jablonci, dokonce i na Moravě či v Plzni, protože co kdyby ho někdo odvezl… Bohužel všechna hledání byla marná.

„Na sociálních sítích má Buddyho ztráta neskutečný dosah, letáky visí ve všech obcích v okolí blízkém i dalekém," vyjmenovává Alena Masopustová. Majitelé prošli okolí u sousedů všude, kde mohli. Prohledali kurníky, sklepy, chlívky, kontejnery, dřevníky i slepičárny. Po pejskovi, kterého by vzhledem k jeho velikosti rozhodně nebylo možné přehlédnout, se slehla zem.

close Zlatý retrívr Buddy je už měsíc (od 29. prosince 2023) nezvěstný. Neviděli jste ho? info Zdroj: archiv rodiny Masopustových zoom_in

Buddy je dvanáctiletý zlatý retrívr, je čipovaný, kastrovaný, velmi hodný, přátelský a nekonfliktní. Měl hnědý kožený obojek. Je dlouhou dobu po mrtvičce, takže má hlavu lehce na stranu a chodí (šmajdá) jako starý pes. Odměna za nalezení je 5000 korun.