Už po čtrnácté ji pořádá DDM Jednička ve spolupráci s časopisem Krkonoše. Tentokrát vymyslet Vladimír Jiřička tři témata. Jedná se o básničku nebo příběh na volné téma. Třetí je už tradičně zaměřen na přírodu, tentokrát zní Můj oblíbený kousek přírody.

„Jeden autor může zaslat do soutěže maximálně dvě práce, na jedno téma vždy jen jednu. Délka jednoho příspěvku smí být nejvýše tři stránky formátu A4 při velikosti písma 12 a okrajích 1,5 centimetrů. Příspěvky mohou být psány i ručně, ale vždy čitelně. Zaslané práce nebudeme autorům vracet,“ vysvětlil některá z pravidel Vladimír Jiřička. Soutěžit se bude ve třech kategoriích, od 10 do 12, od 13 do 15 a od 16 do 20 let. Soutěžní práce zasílejte na adresu Vladimír Jiřička, DDM Jednička, Spojených národů 1620, 544 01 Dvůr Králové nad Labem nebo mailem na vladimir.jiricka@ddmdvurkralove.cz.

Každý rok se sejdou stovky prací z celé republiky, zastoupení má ale i náš region. V loňském roce to byli například autoři z Radvanic, Havlovic, Svobody nad Úpou a Trutnova. Vyhlášení výsledků letošního ročníku Zlaté tužky za účasti autorů je plánováno na květen.


Bližší informace a propozice je možné získat na www.ddmdvurkralove.cz.