Zákyně oboru Kosmetické služby a Kadeřník se rozhodly, stejně jako v předchozích letech, účastnit zajímavé soutěže mladých kadeřníků a kosmetiček, aby ukázaly své schopnosti a značnou dávku kreativity.

Kadeřnické a kosmetické soutěžní proměny nejsou jednoduché. Soutěžící musí pracovat s původním střihem a barvou vlasů, s vizáží modelky, snažit se držet moderních trendů a ukázat značnou dávku představivosti a tvůrčích schopností.

Se záludným úkolem se zdárně popraly žákyně SSIS na druhém ročníku mezinárodní soutěže mladých kadeřníků a kosmetiček, která se konala dne 11. 3. 2015 v městském kulturním středisku v Domažlicích. Soutěž "Zlaté zrcadlo 2015" byla pořádána Střední odbornou školou Domažlice. Letošního ročníku se účastnilo 23 žáků z 5 středních škol. Budoucí kadeřnice a kosmetičky soutěžily ve dvou disciplínách. V dámské účesové tvorbě na téma „ přírodní živly." V líčení na téma „ big day."

Za kosmetičky SSIS soutěžily dvě žákyně 3.ročníku, Dominika Svobodová a Martina Švorcová. Své modelky si děvčata pečlivě vybrala z řad svých spolužaček. Jako soutěžní téma si žákyně Dominika Svobodová zvolila jako svůj "big day" nalíčení - Ples maturantky a umístila se na výborném 4.místě, a to z počtu 11 soutěžících. Martina Švorcová obsadila místo šesté s tématem - První den v zaměstnání, přijímací pohovor. I když se žákyně na stupni vítězů neumístily, patří jim velký dík za jejich iniciativu, s kterou se na soutěž při hodinách odborného výcviku s nadšením a velkou pílí připravovaly.

Členové jednotlivých porot neměli hodnocení jednoduché ani v oblasti kadeřnické. Soutěžící prezentovali různé přírodní živly, jako voda, ohen, bouře, tornado, apod. Naši školu skvěle v této oblasti reprezentovala žákyně 3. ročníku Kateřina Haková, která zvítězila v dámské disciplíně na již zmíněné téma přírodní živly. Porotu nadchla svým nápadem - ohnivým účesem. Tvorbě a návrhu vítězného účesu se zákyně poctivě věnovala několik týdnů. Náročná příprava, výborné umístění, je jí skvělou odměnou.