V ulicích města jezdí nový bezbariérový autobus pro 38 cestujících, který má 15 míst k sezení, je vybavený vizuálním i akustickým informačním systémem pro signalizaci zastávek, USB zásuvkami pro možnost dobíjení mobilních zařízení a bezplatným wi-fi připojením. Nechybí ani nezávislé topení a klimatizace prostoru pro cestující. Autobus je snadné identifikovat, zdobí ho výrazná grafika, která odkazuje na turistické zajímavosti a tradice Dvora Králové nad Labem.

Autorem grafického návrhu je královédvorský výtvarník Jiří Holan. Na finální podobě grafiky, která je inspirována vizuálem turistického portálu města, spolupracovala také pracovní skupina pod vedením místostarostky Dvora Králové Alexandry Jiřičkové. Druhý nový autobus, který bude pro 70 cestujících a nabídne 34 míst k sezení, bude nasazen přibližně od března 2021.

Novým provozovatelem MHD ve Dvoře Králové nad Labem bude od 1. ledna 2021 vrchlabská společnost KAD.
Arriva ve Dvoře Králové končí, smlouvu na deset let dostal dopravce z Vrchlabí

Provozovatelem městské hromadné dopravy ve Dvoře Králové nad Labem už není společnost Arriva Východní Čechy, která vlastnila i zdejší autobusové nádraží. Město uzavřelo od 1. ledna 2021 novou desetiletou smlouvu s firmou KAD (Krkonošská automobilová doprava), která zajišťuje provoz MHD ve Vrchlabí. Kontrakt platí do 31. prosince 2030.