Oslavy 65. výročí vzniku místní zoologické zahrady pokračují o víkendu křtinami.

V sobotu navštíví zoo hokejový brankář Dominik Hašek. Přijede ale jako kmotr jednoho z nejzajímavějších přírůstků. „Jeho kmotřenkou se stane samička orangutana bornejského, která se narodila loni v listopadu,“ informovala Jana Myslivečková, tisková mluvčí zoo. Křtiny proběhnou od 14 hodin v Pavilonu Ptačí svět u expozice orangutanů. Obývají ji ještě matka Žaneta společně se starším bratrem Besarem.

Další křtiny budou následovat hned o den později, tedy v neděli. Ve 13 hodin u Ostrova lemurů zpěvák Vlasta Horváth pokřtí samičku servala. Její osud je velmi zajímavý. „O mládě se nemohla starat vlastní matka, a tak mu život zachránili ošetřovatelé. V současné době žije samička v Pavilonu šelem. V expozici s ní žijí dvě koťata domácích koček, které ji pomáhají vychovat,“ doplnila Myslivečková.

Mláďata uvidí návštěvníci samozřejmě také ve výbězích a pavilonech. Jedním z posledních, které v zoo přišlo na svět, je malá zebra bezhřívá. Matkou je klisna Karolina, pro kterou je to druhé mládě. „Otcem je již uhynulý hřebec Israel, po kterém se narodilo 25 mláďat. Hříbě je hřebeček a dostal jméno Lukas. Návštěvníci zoo ho mohou vidět spolu s matkou a celým stádem vedle výběhu žiraf síťovaných. Do dnešního dne se zde narodilo již 126 zeber bezhřívých,“ informoval zoolog Luděk Čulík.

Zoologická zahrada také oficiálně zveřejnila novinku pro letošní hlavní sezonu. Tou je možnost projet si Safari a velké výběhy vlastním autem. „Jedná se o jediné skutečné Safari ve střední Evropě, kdy si můžete africká zvířata prohlédnout z pohodlí vašeho soukromého vozu, stejně jako je tomu v Africe.

Budete projíždět po 49 ha Safari mezi kopytníky a ptáky, kolem chovného centra gepardů a výběhu lvů. Žirafy, nosorožce a další africká zvířata od Vás budou oddělovat příkopy, rybníky a mosty, mezi dalšími zvířaty budete projíždět přímo. Celkově uvidíte na trase téměř 6 kilometrů dlouhé přes 590 afrických zvířat v téměř 50 druzích,“ informovala Myslivečková. Bližší informace zoo teprve chystá zveřejnit.