Do nich mohou lidé dávat žehličky, fény, elektrické nářadí či varné konvice. Výtěžek poputuje k ohroženým gepardům do Afriky.

„Sběr elektroodpadu pro zoologickou zahradu spojuje příjemné s užitečným. Lidé se jednoduše zbaví nepotřebných elektrospotřebičů, které jsou následně recyklovány nebo šetrně zlikvidovány, a přitom pomáhají zvířatům v Africe," říká vedoucí mezinárodních projektů dvorské zoo Jan Stejskal.

„Pro gepardy jsme se rozhodli zejména proto, že patří k mimořádně ohroženým africkým šelmám – v přírodě už jich je méně než 8000. Na chov gepardů se navíc specializujeme i v zoo, narodilo se tu už více než 80 mláďat.“ Za každý naplněný bag přispěje společnost ELEKTROWIN, která na projektu se zoo spolupracuje, částkou 300 korun. "Peníze, které zoo získá, předává organizaci Cheetah Conservation Fund. Ta působí v oblasti Namibie a věnuje se záchranným projektům na pomoc gepardům a vzdělávání už 27 let. Organizace spolupracuje s dalšími institucemi zabývající se ochranou gepardů ve státech Keňa, Tanzanie, Jihoafrická republika a dalších zemí," uzavřel Jan Stejskal.