Letos druhá největší zahrada v republice od svého založení, slaví výročí. Po celou sezónu nabídne zoo návštěvníkům řadu speciálních i tradičních akcí. Vše odstartovalo vyhlášení výsledků celostátní výtvarné soutěže Zvíře není věc. Dnes nabídne další sérii akcí, připravených ve spolupráci se zajímavými partnery.

„Začne v 10 hodin u Letohrádku zoo. Návštěvníci se mohou těšit na kvízové programy o zvířatech a zajímavé informace, které pro ně připraví pracovníci správy KRNAP, na studenty Floristické školy z Hradce Králové a České lesnické školy z Trutnova, kteří předvedou své umění. Astronomové z Hvězdárny Úpice nabídnou v pavilonu Africká savana Hvězdného milionáře a pozorování slunce speciálním dalekohledem,“ prozradila Jana Myslivečková, tisková mluvčí zoo.

V 11 hodin proběhnou u správní vily křtiny želvy uhlířské. Kmotrem se stane ředitel Správy Krkonošského národního parku Jan Hřebačka. Návštěvníci mají možnost si prohlédnout mláďata, kterých se už letos narodilo velmi mnoho. Mezi poslední patří malá zebra bezhřívá. Největší pozornost ale v těchto týdnech poutají dva tygříci v Pavilonu šelem.

K dopravě do zoo a zpět mohou návštěvníci využít vlak s historickou parní lokomotivou, který pojede z Hradce Králové před Jaroměř, Kuks do Mostku a zpět. Z vlakového nádraží ve Dvoře Králové a ze zoo na nádraží bude zajištěna bezplatná doprava autobusem.