Už tradičně se může těšit na zajímavé dárky ze Zooshopu Serengeti, zápis a focení do pamětní knihy. Letos ale půlmiliontý návštěvník může přinést i štěstí pro další milovníky dvorské zoo. Na svých facebookových stránkách totiž zoo vyhlásila tipovací soutěž o 4 volné vstupenky. Úkolem bylo určit den, hodinu a město, kdy a odkud jubilejní host do zoologické zahrady přijede.

V sobotu proběhne malá oslava prvních narozenin mláděte pralesní žirafy okapi Ewanga. Setkání chovatelů a kmotrů bude zahájeno ve 13 hodin u výběhu Pavilonu okapi. Ewango je první mládě okapi v České republice, narodil se 21. září 2008. Jeho odchov je jedním z nejvýznamnějších chovatelských úspěchů ZOO Dvůr Králové. Pralesní žirafy chová místní zoo jako jediná ve východní a střední Evropě. Návštěvníci toto zvíře s výraznou hlavou a pruhovaným tělem mohou vidět v pavilonu a výběhu v klasické části.

Návštěvníci si mohou až do 15. října prohlédnout v Galerii obrazů Zdeňka Buriana výstavu nejkrásnějších vstupenek, které namalovali účastníci prázdninové výtvarné soutěže. Zajímavá dílka byla vyhodnocena koncem srpna za účasti zpěváků ze Superstar.

Už dnes si mohou zájemci v rámci Evropské noci vědců prohlédnout noční oblohu. Akce, kterou připravila zoo s hvězdárnou v Úpici se bude konat v průběhu jízdy prvních dvou Safaribusů večerního safari, tedy přibližně od 19.30 do 21.30 hodin.

Teplé počasí dovolilo prodloužit hlavní sezonu. Vedení zoo se rozhodlo, že ještě dva týdny, nejméně do 11. října, V provozu bude safari, všechny výběhy budou plné zvířat, objednat si bude možné i Offroadsafari vyjížďky.

Moderní technologie usnadní brzo návštěvu zahrady. „Brzo zahájíme snímkování zoo pro službu Google Street View. Budete pak moci podniknout virtuální procházku po zoo na Google mapách. Zoo se dostala do exkluzívního klubu Prahy, Brna, Olomouce a několika málo dalších míst,“ informuje facebooková stránka zahrady.