Z regionu se díky třem sborům dobrovolných hasičů z Velkých a Malých Svatoňovic a z Radvanic podařilo vybrat 5540 korun, které poputují na konto obecně prospěšné společnosti. Ta výtěžek sbírky, do které se v rámci Královéhradeckého kraje zapojilo hned 34 dobrovolných sborů, rozdělí mezi postižené rodiny.

I učitelé někdy bojují s trémou

Turnov - Ukázat svěřencům v umělecké škole, že i oni se dokáží zhostit veřejného vystoupení, se rozhodli učitelé. „Pokračujeme v mnohaleté tradici. Seznamujeme občany s naší činností, propagujeme na veřejnosti školu i umění kantorů," řekl při koncertu pro veřejnost ředitel ZUŠ Turnov Bohuslav Lédl. S úsměvem dodal, že i učitelé potřebují čas od času na vlastní kůži pocítit trému před vystoupením, aby na podobnou situaci dokázali připravit žáky.

Průjezd městem bude omezen

Turnov - Výměna protihlukových stěn omezí dopravu na průtahu Turnovem, konkrétně na silnicích I/10 a I/35. První etapa začne už v pondělí a potrvá do 15. května. Omezení se týkají mimoúrovňové křižovatky Vesecko (odbočení na Harrachov) po přemostění silnice I/35 ulicí Brigádnickou ve směru na Jičín. O dalších etapách budeme informovat.

Chodník povede přes celou obec

Do roku 2018 má být páteřní komunikace skrz Třebihošť lemována chodníkem. Alespoň to je představa, s kterou pracuje vedení obce na Královédvorsku. Stávající chodníkové úseky chtějí v Třebihošti rekonstruovat a chybějící pak dostavět tak, aby se po nich mohly bez problémů pohybovat také hendikepované osoby. Plánovaným cílem je vytvoření bezpečné bezbariérové pěší trasy v celé délce obce, čímž má být zajištěna také bezpečnost dětí při cestách na autobusové zastávky, a zároveň bude zvýšena dopravní přehlednost. Zdroje financování budou zastupitelé hledat zejména v dotačních titulech.

Selinger členem zastupitelstva

Na středečním veřejném zasedání složil slib nový úpický zastupitel. Odstupujícího Martina Boháče (ANO 2011), který ve funkci skončil k poslednímu březnu, nahradil v třináctičlenném vedení města jeho stranický kolega Viktor Selinger. Ten, ač lídr kandidátky, přitom podle výsledků voleb z roku 2014 skončil až jako druhý náhradník. První nezvolený Martin Kejzlar však na případnou funkci též rezignoval, a tak v městském zastupitelstvu usedl právě Selinger. Jeho stávajícím kolegou z uskupení ANO 2011 zůstává Aleš Andrš.

U restaurace muž vypadl pod auto

Turnov - K dopravní nehodě, při níž byl těžce zraněn chodec, došlo v ulici 5. května v Turnově v úterý odpoledne. Z restaurace vyšel muž, který z chodníku spadl přímo před jedoucí dodávkové vozidlo. Přitom utrpěl zranění a byl transportován do nemocnice v Liberci. „Vzhledem k rozsahu zranění se chodec nemohl podrobit dechové zkoušce na alkohol. Proto bylo v tomto případě vyžádáno lékařské vyšetření s odběrem krve. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče dodávky negativní. Způsobená škoda je stanovena na částku 10 000 korun," popsal událost policejní mluvčí Petr Kmínek a dodal, že případ šetří policisté z dopravního inspektorátu v Semilech.

Zloděje nalákaly parfémy. Měl smůlu

Turnov - Do jedné z drogérií v Turnově vstoupil ve středu muž s cílem ukrást parfémy značek Lacoste a Versace za bezmála 2000 korun. „Zajel s košíkem mezi regály, kde na něho nebylo dobře vidět, a ukradené parfémy si dal do kapes. Přes pokladnu se mu sice podařilo projít, ale před prodejnou byl zadržen obsluhou a musel věci vrátit," popsal policejní mluvčí Petr Kmínek. Přivolaní policisté zjistili, že to není žádný začátečník. Za obdobný čin byl totiž minulý měsíc Okresním soudem v Jablonci nad Nisou pravomocně odsouzen. Za krádež mu hrozí až tři roky ve vězení.